Archiwum roku 2003

I Międzynarodowa Konferencja Telemedycyny i Telekomunikacji Multimedialnej

W dniach 10-12.10.2003 r. na terenie otwartego w maju b.r. Międzynarodowego Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach pod Warszawą obradowała I Międzynarodowa Konferencja Telemedycyny i Telekomunikacji Multimedialnej. Organizatorem tego międzynarodowego forum specjalistów był Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, przy współudziale Katedry Systemów Multimedialnych Politechniki Gdańskiej.

Więcej informacji można znaleźć na tej stronie.

15.10.2003

Multimedialny System Monitorowania Hałasu - artykuł w Rzeczpospolitej

Multimedialny System Monitorowania Hałasu, opracowany w naszej Katedrze, został opisany w dzienniku Rzeczpospolita w wydaniu nr 240/2003 z dnia 14.10.2003. Przeczytaj kopię artykułu.

14.10.2003

Złoty Medal na 5. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków INNOWACJE 2003 dla Cyfrowego Korektora Mowy DSA-3

Cyfrowy Korektor Mowy DSA-3 otrzymał złoty medal w kategorii Elektronika i Informatyka podczas 5. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków INNOWACJE 2003 odbywającej się w dniach 8-10 października 2003 na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich.

Dyplom 5. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków INNOWACJE 2003 dla Cyfrowego Korektora Mowy DSA-3 Złoty medal 5. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków INNOWACJE 2003 dla Cyfrowego Korektora Mowy DSA-3 Zdjęcia z 5. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków INNOWACJE 2003 Zdjęcia z 5. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków INNOWACJE 2003 Zdjęcia z 5. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków INNOWACJE 2003 Zdjęcia z 5. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków INNOWACJE 2003 Zdjęcia z 5. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków INNOWACJE 2003 Zdjęcia z 5. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków INNOWACJE 2003

10.10.2003

Stypendium Grupy LOTOS

Stypendium Grupy LOTOS Mgr inż. Józef Kotus otrzymał stypendium doktoranckie od Grupy LOTOS SA.

6.10.2003

Nagroda dla dr inż. Artura Lorensa

Dyplom dla dr inż. Artura Lorensa Polskie Towarzystwo Inżynierii Biomedycznej przyznało nagrodę dr inż. Arturowi Lorensowi za najlepszą pracę zespołową młodego badacza pt. "Obiektywna metoda wyznaczania skuteczności systemów implantów ślimakowych". Praca została zaprezentowana na XIII Krajowej Konferencji Naukowej "Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna" w Gdańsku w dniach 10-13.09.2003 r. Prace badawcze były wykonywane we współpracy Katedry Inżynierii Dźwięku i Obrazu PG (obecnie Katedra Systemów Multimedialnych) oraz Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie.

23.09.2003

Cyfrowy korektor mowy opisany w "Rzeczpospolitej"

Cyfrowy Korektor Mowy DSA-3, opracowany w Katedrze Inżynierii Dźwięku i Obrazu PG, został opisany w dzienniku Rzeczpospolita w wydaniu z dnia 20.06.2003, w artykule Polacy przestaną się jąkać.

29.06.2003

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich dla Cyfrowego Korektora Mowy DSA-3

Cyfrowy Korektor Mowy DSA-3, opracowany w Katedrze Inżynierii Dźwięku i Obrazu PG, otrzymał złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich 2003. Cyfrowy Korektor Mowy był prezentowany na wystawie "Nauka dla Gospodarki" w ramach 75 Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 9-12 czerwca 2003 r.

Prof. A. Czyżewski odbiera złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich Dyplom i złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich dla Cyfrowego Korektora Mowy DSA-3 Złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich dla Cyfrowego Korektora Mowy DSA-3 Prof. Czyżewski i Prof. Kostek na stoisku podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich A. Kornacki i P. Odya na stoisku podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich

13.06.2003

KIDO kandydatem do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Koncert podczas uroczystości wręczania nagród Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest nazywana Polskim Noblem Gospodarczym. Otrzymują ją nieliczni, zaś grono kandydatów jest ściśle wyselekcjonowane, ponieważ tylko wybrane instytucje mają prawo zgłaszania kandydatów. Z tego względu można uznać za wyróżnienie fakt, że Katedra Inżynierii Dźwięku i Obrazu Politechniki Gdańskiej znalazła się w gronie zgłoszonych do tegorocznej nagrody (była jedną z 18 zgłoszonych instytucji w kategorii Polski Wynalazek Roku). Zgłoszenia w przypadku Katedry dokonała Fundacja na rzecz Nauki Polskiej. W dniu 9 czerwca odbył się w Poznaniu uroczysty koncert, w trakcie którego Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski dokonał wręczenia nagród wybranym przez siebie przedsiębiorstwom. Przedstawiciele Katedry mieli zaszczyt uczestniczenia (na zaproszenie kancelarii Prezydenta) w tym znaczącym wydarzeniu gospodarczym i artystycznym.

13.06.2003

Medal Akademii Polskiego Sukcesu

W dniu 7 czerwca na warszawskim Torwarze, Marszałek Senatu, prof. Longin Pastusiak i Prezes Polskiego Klubu Biznesu, Ryszard Konwerski oraz Przewodniczący Kapituły prof. Henryk Skarżyński wręczyli prof. A. Czyżewskiemu srebrny medal Akademii Polskiego Sukcesu. Medal ten otrzymały także znane postaci mediów, biznesu i gospodarki.

Nominacja przyznająca medal Akademii Polskiego Sukcesu prof. A. Czyżewskiemu Podczas uroczystości wręczania medali

13.06.2003

Otwarcie Centrum Słuchu i Mowy

W dniu 22 maja 2003 r. w Kajetanach pod Warszawą otwarto najnowocześniejsze w skali światowej Centrum Słuchu i Mowy. Dzieki wieloletniej współpracy naukowej z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu, udział w procesie materializowania się tego ogromnego przedsięwzięcia miała także Katedra Inżynierii Dźwięku i Obrazu, uhonorowana w Centrum tablicą pamiatkową "Friends Forever". Otwarciu Miedzynarodowego centrum towarzyszyła konferencja naukowa, w której uczestniczyli najwybitniejsi uczeni z dziedziny audiologii, otolaryngologii i foniatrii z kilkunastu krajów świata. Na otwierającej działalność naukową Miedzynarodowego Centrum sesji naukowej referat plenarny przedstawił prof. Andrzej Czyżewski (na zdjęciu - jego wystąpienie w trakcie ceremonii otwarcia Miedzynarodowego Centrum z udziałem przedstawicieli władz i licznych środowisk).

Tabliczka pamiątkowa Statuetka "Friends Forever" Wystąpienie Prof. Andrzeja Czyżewskiego podczas ceremonii otwarcia Centrum

26.05.2003

KIDiO na pierwszym miejscu w wydziałowym rankingu efektywności katedr

Ranking efektywności katedr

Katedra Inżynierii Dźwięku i Obrazu przewodzi w wydziałowym rankingu efektywności katedr za lata 1997-2001 oraz 1999-2002. Kliknij na obrazek obok aby obejrzeć oficjalny ranking katedr.

23.05.2003

List gratulacyjny od rektora PG

List gratulacyjny od rektora PG

Prof. Andrzej Czyżewski otrzymał list gratulacyjny od rektora Politechniki Gdańskiej z okazji otrzymania nagrody "Oskar nauki".

30.04.2003

"Oskar Nauki" dla Katedry Inżynierii Dźwięku i Obrazu WETI

W dniu 14 kwietnia 2003 r. w Warszawie miała miejsce uroczysta inauguracja działalności nowego Ministerstwa Nauki i Informatyzacji, w które z początkiem kwietnia został przekształcony Komitet Badań Naukowych. Z tej okazji zorganizowano wystawę osiągnięć zespołów twórczych, które realizowały projekty badawcze i celowe w okresie działalności KBN. Minister Nauki, prof. Michał Kleiber (na zdjęciu wraz z laureatem i Min. Bartosikiem) postanowił wyróżnić trzy zespoły naukowe, po jednym z dziedzin określanych umownie jako: "bio", "info" i "techno". Postument ze statuetką "Oskara Nauki" przypadł w udziale Katedrze Inżynierii Dźwięku i Obrazu WETI, kierowanej przez prof. Andrzeja Czyżewskiego, za wyniki uzyskane we współpracy z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu i Instytutem Systemów Sterowania. W ten sposób rozwijane w Katedrze zastosowania informatyki w medycynie uzyskały najwyższe wyróżnienie w kategorii "info".

Podczas uroczystości wręczania Oskara Nauki Statuetka Oskara Nauki

17.04.2003

Dyplom uznania od KBN

Dyplom uznania od KBN

Komitet Badań Naukowych przyznał dyplom uznania dla naszej Katedry za opracowanie multimedialnych systemów do badania słuchu, mowy i wzroku.

27.03.2003

Nominacja prof. Czyżewskiego

Na mocy decyzji Senatu PG zatwierdzonej przez Ministra Nauki, prof. Andrzej Czyżewski został awansowany na stanowisko prof. zwyczajnego w Politechnice Gdańskiej.

15.01.2003