Archiwum

Nagroda Prix Galien 2015 za CyberOko

W konkursie Prix Galien 2015 nagrodzono CyberOko opracowane przez zespół prof. Andrzeja Czyżewskiego z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 17 listopada w Warszawie. W ceremonii uczestniczyli przedstawiciele ośrodków medycznych i naukowych, firm farmaceutycznych oraz instytucji państwowych.

Informacja o nagrodzie

Więcej o tym wydarzeniu

18.11.2015

Wyróżnienie na Konferencji SPA 2015

SPA 2015 Referat zespołu KSM w składzie: dr inż. J. Kotus, dr inż. P. Szczuko, mgr inż. M. Szczodrak, prof. dr hab. inż. A. Czyżewski, wygłoszony przez dra Piotra Szczuko na konferencji IEEE SPA 2015 - Signal Processing Algorithms, Architectures, Arrangements and Applications, zatytułowany Application of Fast Cameras to String Vibrations Recording, otrzymał nagrodę The Best Paper Award.

30.09.2015

Wyróżnienie na XIV Krajowej Konferencji Elektroniki

KKE 2015 W dniach 8 - 12 czerwca w Darłówku odbyła się XIV Konferencja Elektroniki. W ramach konferencji został zorganizowany konkurs Młodzi pracownicy nauki, w którym wyróżniony został referat zespołu KSM w składzie mgr inż. Karol Lisowski, mgr inż. Janusz Cichowski, dr inż. Piotr Szczuko, prof. dr hab. inż. A. Czyżewski pt. Modelowanie zachowań tłumu z zastosowaniem analizy obrazu i znaczników radiowych. Referat został zgłoszony w sesji specjalnej zatytułowanej Od mikrobiometrii do makrobiometrii: metody, układy elektroniczne i zastosowania"

9.07.2015

Godło "Teraz Polska" dla CyberOka

Statuetka Teraz Polska 8 czerwca 2015 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala „Teraz Polska”, podczas której Profesor Czyżewski odebrał statuetką konkursu "Teraz Polska" przyznaną za metodę oraz technologię do diagnozowanie i stymulowania pacjentów z ciężkimi urazami mózgu - "CyberOko".

Relacja z Gali w TVP1

Więcej o tym wydarzeniu

10.06.2015

Wyróżnienie na 138 konwencji AES

AES 2015 W dniach 7 - 10 maja w Warszawie odbyła się 138 konwencja Audio Engineering Society. Konwencja gościła ok. 1500 uczestników krajowych i zagranicznych. Do organizowanego w ramach konwencji konkursu Student Design Competition zgłoszony został w kategorii graduate projekt Piotra Hoffmanna, doktoranta z Katedry Systemów Multimedialnych. Praca ta dotyczyła prezentacji opracowanego systemu do automatycznego sterowania algorytmem wirtualnego basu w zależności od gatunku muzycznego - Smart Virtual Bass Algorithm. Zgłoszony do konkursu projekt uzyskał aprobatę jurorów i zdobył wyróżnienie.

21.05.2015

Nagrody dla studentów KSM za Projekt Grupowy

Z przyjemnością informujemy, że projekt grupowy o tytule „Cyfrowy syntezator dźwięku, wzorowany na instrumencie Theremin, sterowany gestami dłoni z wykorzystaniem kamery Time of Flight oraz oprogramowania Max/MSP” otrzymał dnia 25.02.2015 nagrodę Dziekana Politechniki Gdańskiej w konkursie na najlepsze projekty grupowe edycji 2014/2015. Opiekunem projektu był pracownik Katedry Systemów Multimedialnych mgr inż. Piotr Bratoszewski, w skład zespołu projektowego wchodzili: Adam Górski (kierownik), Andrzej Bachanowicz, Łukasz Suski, Rafał Siemiątkowski.

3.03.2015

Wręczenie Nagrody Prezesa Rady Ministrów Prof. Czyżewskiemu z zespołem

W dniu 9 lutego 2015 roku w Kancelarii Premiera odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągniecia naukowe i artystyczne. W gronie nagrodzonych znalazł się zespół pod kierownictwem prof. Andrzeja Czyżewskiego. Zespół laureatów z Katedry Systemów Multimedialnych (w skład którego wchodzą: prof. dr hab. inż. Bożena Kostek, dr inż. Bartosz Kunka, mgr Agnieszka Kwiatkowska, dr inż. Piotr Odya oraz mgr inż. Rafał Rybacki) otrzymał I Nagrodę za osiągnięcia naukowo-techniczne. Docenione zostały prace zespołu związane z opracowaniem systemu CyberOko, służącego do diagnozy i terapii osób pozostających w śpiączce.

16.02.2015