Katedra Systemów Multimedialnych, Politechnika Gdańska

Wizyta prof. Iana Corbetta

Na początku czerwca (4-9.06.2019) na zaproszenie Katedry Systemów Multimedialnych przebywał w PG prof. Ian Corbett (Audio Engineering & Music Technology), światowej klasy inżynier dźwięku. W czasie swojej wizyty prof. Corbett poprowadził wykłady dla studentów specjalności Inżynierii Dźwięku i Obrazu oraz dla studentów studiów inżynierskich WETI. Poruszone zostały tematy związane z pracą inżyniera dźwięku i jego warsztatem oraz przekazane zostały cenne uwagi, które mogą pomóc w rozwijaniu umiejętności związanych z produkcją muzyki. Porf. Corbett poprowadził również sesję Recording Critiques inspirowaną konwencjami Audio Engineering Society, w czasie której wszyscy chętni studenci Politechniki Gdańskiej mogli uzyskać ocenę swoich nagrań muzycznych.

2.07.2019

Studentka KSM w Student Delegate Assembly

Grupa studentów i doktorantów uczestniczyła w 146. konwencji Audio Engineering Society w Dublinie. W ramach konwencji odbyło się głosowanie na stanowisko vice-chair for Europe and International Regions w którym wygrała studentka inż. Kamila Pietrusinska. Kamila będzie sprawowała urząd w Student Delegate Assembly przez najbliższe dwa lata (pierwszy rok jako vice-chair, drugi jako chair) reprezentując Katedrę Systemów Multimedialnych na konwencjach w Europie i Stanach Zjednoczonych.

27.03.2019

Nagrody na OSKA 2019

OSKA 2018 W dniu 9.03.2019 r. zakończyła się 6. Ogólnopolska Studencka Konferencja Akustyków w ramach której odbył się konkurs OSKArec. W kategorii Dźwięk w formach audiowizualnych studentka inż. Kamila Pietrusińska zdobyła 2. miejsce, zaś doktorant mgr inż. Damian Koszewski zajął 1. i 2. miejsce odpowiednio w kategoriach Nagranie studyjne i Remiks.

14.03.2019

Prof. A. Czyżewski wyróżniony Medalem Niepodległej

Stulecie 2018 W dniu 8 października 2018 r. w Dworze Artusa w Gdańsku, Prezydent Miasta Gdańska wyróżnił 100 osób na Stulecie Niepodległości Państwa Polskiego. W gronie wyróżnionych znalazły się cztery osoby z Politechniki Gdańskiej: prof. Edmund Wittbrodt, Prof. Janusz Rachoń, prof. Henryk Krawczyk i prof. Andrzej Czyżewski.

9.10.2018

Brain and Mind Electrophysiology Laboratory

Brain and Mind Electrophysiology Laboratory Brain and Mind Electrophysiology Laboratory to nowo powstała jednostka badawcza, działająca w ramach Katedry Systemów Multimedialnych. Kierownikiem jednostki jest dr Michał Kucewicz. Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową Laboratorium: brainmindlab.com.

22.09.2018

Nagroda Best Paper Award na konferencji SPA 2018

SPA 2018 W dniach 19-21 września 2018 r. w Poznaniu odbyła się 22. międzynarodowa konferencja IEEE Signal Processing Algorithms, Architectures, Arrangements and Applications (SPA). Podczas konferencji, pracownicy i doktoranci Katedry przedstawili sześć referatów. Referat pt. Suppression of distortions in signals received from Doppler sensor for vehicle speed measurement, którego autorem jest dr Grzegorz Szwoch, otrzymał nagrodę The Best Paper Award dla najlepszego referatu wygłoszonego w sesji DSP Theory & Implementation.

22.09.2018

Odszedł na zawsze Doc. dr hab. inż. Gustaw K. E. Budzyński

Prof. G. Budzynski

Pogrążeni w smutku zawiadamiamy, że w dniu 29 lipca 2018 r. zmarł Profesor Gustaw Budzyński, współzałożyciel i wieloletni kierownik Pracowni Elektrofonii, a następnie Zakładu Inżynierii Dźwięku, Jego odejście wzmogło nasz żal po niedawnej stracie Prof. Marianny Sankiewicz, z którą wspólnie zbudowali fundamenty naszej Katedry.

Pogrzeb odbędzie się we czwartek, 2 sierpnia 2018. Msza Święta rozpocznie się o godzinie 12:00 w Kościele Garnizonowym przy ul. Matejki w Gdańsku-Wrzeszczu. O godz. 13:30 zostanie wystawiona trumna w Kaplicy Nowej na Srebrzysku, skąd o godz. 14:00 wyruszy kondukt pogrzebowy.

Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy współczucia.

Wspomnienie o Panu Profesorze G. K. E. Budzyńskim

29.07.2018

Medal Gloria Artis dla dr. hab. Mariusza Mroza

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na wniosek Oddziału Gdańskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, przyznał dr. hab. Mariuszowi Mrozowi, dyrygentowi Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej i pracownikowi naszej Katedry, Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Odznaczenie zostanie wręczone podczas centralnej inauguracji roku akademickiego 2018/2019. Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

25.06.2018

Żegnamy długoletniego pracownika,
st. techn. Igora Cypukowa

Igor Cypukow Z żalem zawiadamiamy o tym, że w dniu 16 czerwca 2018 r. odszedł na zawsze długoletni pracownik naszej katedry, Igor Cypukow, nazywany w zespole popularnie "panem Grzegorzem". Współtworzył nasze miejsce pracy od zarania, a do czasu, kiedy jeszcze pozwalały mu na to zdrowie i siły, był wsparciem dla naszych licznych przedsięwzięć, jako zręczny technik.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w Nowej Kaplicy na cmentarzu Srebrzysko dn. 21 czerwca o godz. 13:30.

18.06.2018

Odeszła doc. dr inż. Marianna Sankiewicz

MS_2018 Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 29 maja 2018 r. odeszła na zawsze współzałożycielka naszej katedry, Pani Profesor Marianna Sankiewicz. Dołączamy wspomnienie o Jej niezwykle zasłużonej Osobie.

Msza święta rozpocznie się we środę, dn. 6 czerwca o godz. 12:00 w Kościele Garnizonowym WP pw. Św. App. Piotra i Pawła przy ul. Sobótki w Gdańsku-Wrzeszczu. Wyprowadzenie trumny rozpocznie się o godz. 14:00 w kaplicy cmentarza Gdańsk-Srebrzysko.

Zespół Katedry Systemów Multimedialnych

Wspomnienie o Pani Profesor Mariannie Sankiewicz

30.05.2018

Nagroda na konferencji GAMBIT 2018

GAMBIT 2018 Karolina Marciniuk, doktorantka Laboratorium Akustyki Fonicznej WETI PG, uzyskała trzecią nagrodę w konkursie im. Profesora Ryszarda Krystka za najlepszą prezentację w Sesji Młodych Naukowców. Tematem prezentacji był Akustyczny monitoring ruchu drogowego, przygotowywany wspólnie z Maciejem Blaszke i prof. Bożeną Kostek. Konkurs przeprowadzony został podczas 12. Międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego GAMBIT 2018 w dniach 12-13 kwietnia na Politechnice Gdańskiej.

17.04.2018

Wysokie odznaczenie dla prof. Andrzeja Czyżewskiego

Order 2018 Prof. Andrzej Czyżewski, kierownik Katedry Systemów Multimedialnych, został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski na mocy decyzji Prezydenta RP, Andrzeja Dudy z dnia 8 grudnia 2017 r. Odznaczenie zostało wręczone w trakcie uroczystego posiedzenia Senatu PG przez Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha.

22.03.2018

Nagroda Primum Cooperatio dla prof. Andrzeja Czyżewskiego

Primum Cooperatio Prof. Andrzej Czyżewski, kierownik Katedry Systemów Multimedialnych WETI PG, został laureatem nagrody Primum Cooperatio im. Prof. Bolesława Mazurkiewicza przyznawanej przez organizację Pracodawcy Pomorza. Nagrodę PRIMUM COOPERATIO / Nade Wszystko Współpraca od 2014 roku otrzymują osoby z pomorskiego środowiska naukowego, które swoim działaniem udowadniają, że możliwa jest efektywna współpraca naukowców ze światem gospodarki. Podczas uroczystej gali w dniu 26 stycznia 2018 r. Statuetkę i dyplom nagrody Primum Cooperatio wręczył prof. A. Czyżewskiemu Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin.

Więcej o tym wydarzeniu

Informacja w serwisie PG

29.01.2018