AES

[Znaczek AES'u]

Tajemniczy skrót AES, Audio Engeneering Society, a polsku Związek Inżynierów Dźwięku, gromadzi osoby zajmujące się profesjonalnie dźwiękiem z całego świata. Członkami AES-u mogą być także studenci Inżynierii Dźwięku. Tak jest właśnie z nami. Zaledwie dwie osoby spośród liczącej siedemnaście osób grupy nie należą do studenckiej sekcji AES'u. Członkostwo w AES'ie wiąże się z poniesieniem kosztów w wysokości 60 pln na rok (obecnie). Jest to składka studencka i w dodatku promocyjna dla Polaków -dla studenci z Zachodu płacą (w przeliczeniu na ich walutę) dwa razy więcej. Niestety z roku na rok zbliżamy się do cen zachodnich. Ale AES to przede wszystkim zyski. Przez cały rok otrzymuje się czasopismo AES'u: "Journal of the Audio Engeneering Society"

[Okładka JAES'u]

W czasopiśmie tym zawarte są informacje na temat nowych technik kodowania i obróbki dźwięku, a także innych dziedzin. Kilka stron poświęconych jest informacjom z różnych sekcji AES'u z różnych państw.
Każdego roku odbywają się dwie Konferencje AES'u: europejska (na wiosnę) i amerykańska (na jesieni). Każdej Konferencji towarzyszy wystawa, na której prezentowane są nowości w sprzęcie audio.

W 1998 roku 104. Europejska Konferencja odbyła się w Amsterdamie (Holandia) w dniach 16-19 maja. Uczestniczyli w niej studenci ósmego semestru specjalności.
W 1999 roku 106. Europejska Konferencja odbyła się w Monachium (Niemcy) w dniach 8-11 maja. Uczestniczyli w niej studenci wszystkich trzech semestrów specjalności.
W 2000 roku 108. Europejska Konferencja ma odbyć się w Paryżu (Francja) w dniach 19-22 lutego. Na pewno tam będziemy...